Skandimaania: FilmTecknarna parimad lühifilmid

Aeg/Koht:
Revolver

Här är karusellen
Rootsi 1993
Režissöör: Jonas Odell, Stig Bergqvist, Martti Ekstrand, Lars Ohlson
Produtsent: FilmTecknarna

Koduperenaine puhastab kala. Isa läheb pojaga kalale. Mustrid ilmuvad üha uuesti. See palavikuline unelm räägib aja möödumisest ja on inspireeritud klassikalisest sõnatust animatsioonist.

Eales pole enam nii, kui esimesel korral!

Aldrig som första gangen!
Rootsi 2006
Režissöör: Jonas Odell
Produtsent: FilmTecknarna

Lühifilm, kus neli inimest saavad võimaluse rääkida oma esimesest korrast, animeeritud film, mis põhineb dokumentaalsetel intervjuudel. Need lood varieeruvad komöödiast tragöödiani, lood eelmisest aastast või 1920ndatest, neid meenutatakse nostalgia, piinlikkuse või õudusega. Kõikidel lugudel on üks ühine joon: eales pole enam nii, kui esimesel korral!


Väljapääs

Exit
Rootsi 1989
Režissöör: Jonas Odell, Stig Bergqvist, Lars Ohlson, Martti Ekstrand
Produtsent: FilmTecknarna

On õhtu ja neli poissi lähevad ägedasse uude lõbustusparki, kus kõik naudivad rahakulutamist julmadele ja sadistlikele lõbustustele. Üks poistest, Åke, näeb brutaalsusest läbi ja mõistab, et pargist ei saa lahkuda, kui kulutad seal kogu raha.

Otto

Otto
Rootsi 1997
Režissöör: Jonas Odell, Stig Bergqvist
Produtsent: FilmTecknarna

Otto ja tema vanemad õed-vennad saavad ühel õhtul hoidja. Tema vanem vend ja õde võivad kauemaks ülesse jääda, aga Otto peab esimesena voodisse minema, sest ta on kõige noorem. Ta ei jää magama. Ta kujutab ette kõiki lõbusaid asju, mida teised allkorrusel teevad. Lõpuks ei suuda Otto enam pinget taluda, ta peab alla minema, kuid on väga pettunud, nähes, et hoidja, suur vend ja õde on teleri ees magama jäänud.

Valed

Lögner
Rootsi 2008
Režissöör: Jonas Odell
Produtsent: FilmTecknarna

Kolm täiesti tõsilugu valetamisest. Kolmes dokumentaalintervjuus kohtume murdvargaga, kes tabamisel väidab, et on öise vahetuse raamatupidaja; poisiga, kes leiab end valetamast ja üles tunnistamast kuritegu, mida ta ei sooritanud ning naist, kelle terve elu on olnud üks valede jada.