Võistlusprogramm I

Animated Dreamsi võistlusprogrammis on esindatud nii traditsioonilised kui uuenduslikud animatsioonisuunad. Saate nautida värskeid ideid, peadpööritavat ja lummavat pildikeelt, elada kaasa kangelastele, valada naeru- ja liigutuspisaraid.

Üksnes 34 filmi ligi 500 hulgast, mis esitati tänavusele Animated Dreamsi festivalile, pääses võistlusprogrammi valitute hulka. Esindatud on Austria, Ühendkuningriigid, Horvaatia, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina, Jaapan, Poola, Šveits, Portugal, Slovakkia, Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Hispaania, Kanada, Holland, Itaalia ning Eesti.

Aeg/Koht:
Ámár

Ámár
Hispaania 2010
Režissöör: Isabel Herguera
Produtsent: Kimuak

Inés reisib Indiasse, et külastada oma sõpra Ámári, kes on elanud aastaid vaimuhaiglas. Inés meenutab viimaseid päevi, mille nad koos veetsid ja oma lubadust tagasi tulla.

Muybridge'i seeriad

Muybridge's Strings
Kanada, Jaapan 2011
Režissöör: Koji Yamamura
Produtsent: National Film Board of Canada

Kas aega võib seisma panna? Kas seda saab tagasi pöörata? Film on selleteemaline meditatsioon, kõrvutades fotograaf Eadweard Muybridge'i — kes 1878. aastal pildistas edukalt galopeeriva hobuse liikumise faase — ja ema, kes oma tütart kasvamas nähes mõistab, et viimane libiseb temast eemale.

Üles kruvitud

Screwed Up
Austria, Suurbritannia 2010
Režissöör: Kris Hofmann
Produtsent: Kris Hofmann

Tänapäeva Romeo ja Julia lood on väga tihti liiga lühikesed. Kuid kui me viskame suhteid aina kasvava tuulepäisusega, peame aina uuesti leppima sellega, et ei oska hinnata head enne, kui oleme sellest ilma. Pärast lühikest mesinädalateaega tekib üksluisus ja aina enam tülisid. Keegi jätab teise, kuid kahetseb seda otsust kiirelt ning asub puuduoleva teise poole otsinguile.

Olendite päritolu

The Origin of Creatures
Holland 2010
Režissöör: Floris Kaayk
Produtsent: SeriousFilm

Tulevikukujutlus maailmast pärast katastroofilist õnnetust. Selles tumedas mõistujutus püüavad muteerunud jäsemed koostööd teha, kuid möödarääkimise tõttu on see  missioon hukule määratud.

Modern nr 2

Modern No. 2
Jaapan 2011
Režissöör: Mirai Mizue
Produtsent: Mirai Mizue

"Mis kuradi maailm see oli, mille me olime ehitanud?"

Kivid

Kamene
SK 2010
Režissöör: Katarina Kerekesova
Produtsent: Katarina Kerekesova

"Kivid" on lugu kivimurrust, kus töötab kümme meest. Nad sarnanevad kividega, mida nad iga päev oma töö mehaanilises rütmis liigutavad. Ühel õhtul läheb rütm segi. Kivimurdu külastab töödejuhataja abikaasa, kes toob sellesse karmi keskkonda tundeid ja humaansust …

Kui...

E Se...
Portugal 2010
Režissöör: Sandra Santos
Produtsent: Zeppelin Filmes

Kaks habrast kahtlevat inimest alustavad kontoris tööd. Kui ...

Tormihoiatus

Shtormovoye preduprezhdenie
Venemaa 2011
Režissöör: Alexandra Shadrina
Produtsent: School Studio of Animation Cinema "SHAR"

Lugu kahest häbelikust inimesest, kelle sees ja ümber märatseb suur maru. Armastus vaenulike ilmaolude tingimustes.