Võistlusprogramm III

Animated Dreamsi võistlusprogrammis on esindatud nii traditsioonilised kui uuenduslikud animatsioonisuunad. Saate nautida värskeid ideid, peadpööritavat ja lummavat pildikeelt, elada kaasa kangelastele, valada naeru- ja liigutuspisaraid.

Üksnes 34 filmi ligi 500 hulgast, mis esitati tänavusele Animated Dreamsi festivalile, pääses võistlusprogrammi valitute hulka. Esindatud on Austria, Ühendkuningriigid, Horvaatia, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina, Jaapan, Poola, Šveits, Portugal, Slovakkia, Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Hispaania, Kanada, Holland, Itaalia ning Eesti.

Aeg/Koht:
Keha mälu

Keha mälu
Eesti 2011
Režissöör: Ülo Pikkov
Produtsent: Nukufilm OÜ

Keha mäletab rohkem kui me ette kujutada suudame, keha mäletab ka oma eelkäijate muret ja valu. Nii on igas kehas peidus kõik maailma lood. Meie keha kannab endas meie vanemate ja vanavanemate lugusid, nende eelkäijate ja eel-eelkäijate lugusid. Aga kui sügavale on võimalik oma keha mälestustes minna?

Metakaos

Metachaos
Itaalia 2010
Režissöör: Alessandro Bavari
Produtsent: Alessandro Bavari

Selle projekti eesmärk on esitada inimloomuse kõige traagilisemaid aspekte ja esildisi nagu sõda, hullumeelsus, sotsiaalne muutus ja vihkamine.

Metsik elu

Wild Life
Kanada 2011
Režissöör: Wendy Tilby, Amanda Forbis
Produtsent: National Film Board of Canada

1909 saadetakse elegantne noor mees Inglismaalt Albertasse, et proovida rantšopidamist. Tema armastus bädmintoni, linnuvaatlemise ja alkoholi vastu jätab talle väga vähe aega loomade karjatamiseks. Varsti saab selgeks, et mitte miski tema rafineeritud kasvatuses ei valmistanud teda ette karmideks Uue Maailma tingimusteks.

Leonidi lugu

Istoriya Leonida
Saksamaa, UA 2011
Režissöör: Rainer Ludwigs
Produtsent: Tetyana Chernyavska

See maagiliselt animeeritud film kombineerib joonistused, fotod ja dokumentaalvideo, et salvestada liigreaalse tragöödia sürreaalseid emotsioone: Tšernobõl 1986. Leonid kasvas üles reaktori kõrval asuvas külas. Katastroof purustas ta elu, rikkus tervise ja ähvardas tema veel sündimata last. Siiski viib tema töö teda otse saastunud tsooni. See animeeritud film räägib tema loo.

Ma olen mõistuse juures

Kutsun itseäni terveeksi
Soome 2010
Režissöör: Niina Suominen
Produtsent: Nina Suominen

Eksperimentaalne töö, mis on loodud filmi käsitsi töödeldes, kombineerib luule, muusika ja pildi.

Üürnik

The Renter
Ameerika Ühendriigid 2011
Režissöör: Jason Carpenter
Produtsent: Carpenter Bros. Animation

Poiss viiakse vanema naise juurde päevaks hoida. Tema kodu asub keset umbrohupõlde ja mädanevaid õunu. Üksildane mees, kes tuba üürib, annab kõhedusttekitavale õhkkonnale vürtsi juurde. Metsik kanade tapatöö teeb päevahoiu keeruliseks ja segadusttekitavaks, kes õpib, et hoolimist saab välja näidata ebaharilikel viisidel.

Jäseme peal väljas

Ast mit last
Saksamaa 2011
Režissöör: Falk Schuster
Produtsent: Falk Schuster

Kõikjal langevad lehed, külmemad tuuled saabuvad ja linnud kogunevad lõunasselendamiseks parvedesse. Kuigi sügis hakkab lõppema ja talv saabub kohe, keeldub üks lind seda muutust aktsepteerimast. Kõige rohkem viib teda endast välja see, et tema lemmikistumispaik kaotab lehti. Et tema meelest pole selles süüdi ilm, püüab ta kindlaks teha tõelist süüdlast.

Planeet Z

Planet Z
Prantsusmaa 2011
Režissöör: Seto Momoko
Produtsent: Sacrebleu Productions

Planeedil võtab rahulikult võimust vegetatsioon ja kõik paistavad elavat harmoonias. Kuid planeeti hakkab salakavalalt hõivama kleepuv seen ja lõpuks hävitab selle ideaalse maailma.

Müra

Noise
Poola 2011
Režissöör: Przemyslaw Adamski
Produtsent: Munka

Filmi inspireerisid George Berkeley teoreetilised tööd: ettekujutuse mäng, mille on esile kutsunud heli.