Võistlusprogramm IV

Animated Dreamsi võistlusprogrammis on esindatud nii traditsioonilised kui uuenduslikud animatsioonisuunad. Saate nautida värskeid ideid, peadpööritavat ja lummavat pildikeelt, elada kaasa kangelastele, valada naeru- ja liigutuspisaraid.

Üksnes 34 filmi ligi 500 hulgast, mis esitati tänavusele Animated Dreamsi festivalile, pääses võistlusprogrammi valitute hulka. Esindatud on Austria, Ühendkuningriigid, Horvaatia, Venemaa, Prantsusmaa, Saksamaa, Ukraina, Jaapan, Poola, Šveits, Portugal, Slovakkia, Rootsi, Ameerika Ühendriigid, Hispaania, Kanada, Holland, Itaalia ning Eesti.

Aeg/Koht:
Ma olin holokausti üle elanute laps

I Was a Child of Holocaust Survivors
Kanada 2010
Režissöör: Ann Marie Flemming
Produtsent: National Film Board of Canada

Animeeritud mugandus Bernice Eisensteini tunnustatud illustreeritud mälestustele. Einsteini joonistuste, leidliku animatsiooni ja autori enda hääle kunstilise segu abil koob film kokku isikliku ja ülemaailmse ajaloo. See on liigutav ja irooniline uurimisretk kurbusest, armastusest, aktsepteerimisest ja parandamatust optimismist läbi vastupidavate peresidemete.

Leedi Armumine

Tantlängtan
Rootsi 2011
Režissöör: Hanna Sköld
Produtsent: Helene Granqvist

Kolm üksildast inimest, kõik nad tahavad minna kusagile mujale. Neid kõiki vaevab miski. Kui näitlejad vahetatakse savinukkude vastu, saavad nende unelmad tõeks ja maskeering pakub leevendust.

Danny-poju

Danny Boy
Poola, CH 2010
Režissöör: Marek Skrobecki
Produtsent: Se-ma-for

Film puudutab sotsiaalse võõrandumise probleemi, kuid teeb seda iroonilises satiiri võtmes. Noor mees, selgelt teistest erinev, jalutab sihitult tänavatel. Ühel päeval kohtab ta tüdrukut. Ka see naine, nähes tema sulandumisprobleemi, põlgab ta ära?

Väline maailm

The External World
Saksamaa 10
Režissöör: OReilly David
Produtsent: Kamm Henning, David O’Reilly

Poiss õpib klaverit mängima.

Kus oled sa, mu arm

Dove sei, amor mio
Horvaatia 2011
Režissöör: Veljko Popovic
Produtsent: Bonobostudio

Kena vanadaam elab üksildast elu, mis on täis väikeseid rituaaleja melanhoolseid mälestusi parematest päevadest. Siiski on temas midagi kummalist ... Eitamise jõud ja muutuste kartus hoiavad vanaprouat tema hirmsaimates unenägudes vangis, kuni äkki tuleb päevavalgele ammuhoitud saladus ja proua ei saa enam põgeneda.

Süstemaatika

Taxonomy
Ameerika Ühendriigid 2011
Režissöör: Karen Aqua
Produtsent: Karen Aqua

Nii loomariik, taimeriik kui ka eluta loodus on pidevas voolamises, peegeldades maailma mööduvust, muutlikkust ja ajalikkust. Film uurib kohanemise, püsituse ja kõige seotuse teemasid muutuse metafoori abil.

Tilkunud

Dripped
Prantsusmaa 2010
Režissöör: Léo Verrier
Produtsent: Chez Eddy

New York 1950. Maalidest lummatult käib Jack päevad läbi mööda muuseume. Ta varastab pilte ja peidab neid oma koju.

Seal, kus surevad koerad

Là où meurent les chiens
Prantsusmaa 2011
Režissöör: Svetlana Filippova
Produtsent: Sacrebleu Productions

Räägitakse, et koerad lahkuvad kodust, kui surema hakkavad, et mitte omanikke kurvastada. Kus koerad surevad? Koera elu, armastuse ja surma lugu.