13. animafilmide festival Animated Dreams

Juba kuraditosin aastat on Animated Dreamsi publikul olnud võimalik näha animafilme, mis esindavad kõige kvaliteetsemaid meistriteoseid maailma paremikust. 16. novembril pääseb animabatsill koos hundigripiga taas valla tuues kinolinale nii rahvusvahelisi publikumagneteid kui ka eksklusiivseid niši-linastusi, mille seast iga festivalikülastaja leiab üles enda lemmikteemad. 

Tänavusel Animated Dreamsil puhuvad värsked idakaare tuuled Jaapanist, mis täidavad programmi nelja lühifilmiprogrammi ja ühe täispika animafilmiga („Midori-ko”). Eesti anima-ässad ja noored tudengid löövad pahviks uute filmide ja esilinastustega, kuid lisaks uutele filmide üle rõõmustamisele tähistame Eesti animatsiooni suurejoonelist 80. sünnipäeva, mille puhul oleme pühkinud tolmu filmidelt, mis kinosaalide projektsiooniruumi ei ole juba tükk aega sattunud. Koos AnimaCampus Tallinnaga on Animated Dreams kasvanud suurimaks animafestivaliks Põhja- ning Baltimaades - nii hõivab ühe olulisema osa Animated Dreamsi filmiprogrammist ka iga-aastane võistlusprogramm, kus on esindatud rohkem kui 30 filmi ligi 20 riigist. 

Lugude jutustamine ei tunne piire. Animatsioon ei tähenda üksnes ameerikalikku koguperefilmi stereotüüpi ega ka äärmuslikku, sümbolitega krüpteeritud art-house-kino. Animatsioon on parim võimalus teoks teha kõige pöörasemad fantaasiad, rekonstrueerida maailmu, tuisata läbi paralleeluniversumite või muutuda sitikast kas või šaakaliks.

Mõnest asjast kasvad välja. Animast - mitte kunagi! 

***

Animated Dreams on vanim ja suurim animafilmide festival Eestis, mille eesmärgiks on Eesti animarežissööride loomingu kõrval pakkuda ja populariseerida kõrgetasemelist rahvusvahelist animatsioonikultuuuri. Tegemist on ainulaadse üritusega, mis sai alguse juba 1999. aastal ja on nüüdseks Pimedate Ööde Filmifestivali seest välja kasvanud väikeseks iseseisvaks festivaliks. Festival koosneb lühianimafilmide võistlusprogrammist ja eriprogrammidest, traditsiooniks on saanud ka väliskülaliste loengud, kohtumised ja töötoad kõigile animahuvilistele. Animafestival on toimunud mitmes erinevas Tallinna kinos, kuid nüüdseks on festivalil kaks pesa: kino Sõprus ja Artis. Valikut animafestivali filmidest on igal aastal PÖFFi raames näidatud ka teistes Eesti linnades (Tartus, Viljandis, Jõhvis jne).

Telli uudiskiri

Vali liitumiseks listid