Jaapani indie-anima

Jaapani animaprogrammis ei näe seekord Pokémone ega ka mitte Astro Boyd. Antud programmid on koostatud peamiselt Jaapani kaasaegsest autorianimatsioonist, režissööridest, keda loetakse “kolmanda laine”  esindajateks. Jaapani kaasaegse indie-anima programm jaguneb õige mitmeks osaks.


JAAPANI INDIE-ANIMA RÜHMITUS CALF


CALF on sõltumatu grupeering Jaapani uue laine animarežissööre. Enamikul paljulubavaist ja andekaist animatsioonitudengeist tuleb pärast kooli lõpetamist filmitegemisest loobuda, sest lühifilmidel pole Jaapanis turgu. CALF püüab sellele tendentsile vastu seista, koondades festivalidel tuntust kogunud sõltumatuid animaatoreid, taotledes neile rahvusvahelist tunnustust jaapani animatsiooni uue trendina ning püüdes jõuda ka kodumaal laiema publikuni, kel veel napib ses vallas teadmisi ja huvi.


JAAPANI INDIE-ANIMA: FANTAASIA JA FANFAARID


"Fantaasia ja fanfaarid" keskendub Jaapanile, kust tõuseb päike ja kus lokkab elu pühitsemine. See filmivalik keskendub värvidele ja fantaasiale, õrnusele ja kergetele meeleoludele.

 


JAAPANI INDIE-ANIMA: MÜSTIKA JA METAMORFOOSID

 

"Müstika ja metamorfoosid" on meeleolult abstraheeritum, ürgsem ja jõulisem kui "Fantaasia ja fanfaarid". See programm on veidi raskeloomulisem ja keerukam, pugedes läbi metamorfooside alateadvusse - loomusesse, mille mõistmiseks peab sukelduma sügavamale.  

 

Tagasi

Telli uudiskiri

Vali liitumiseks listid