Ööprogramm: Iha, seks ja armastus

19.10.2011

Iha ja seksuaalsuse programm jätkub möödunud aasta ööprogrammi vaimust kantuna, mis osutus väga edukaks. Toona näitasime Animated Dreamsil kogumik-programmi iha ja seksuaalsuse teemalisest animafilmidest, mille koostajaks oli British Animation Awards, tänavuse ööprogrammi "Iha, seks ja armastus" aga oleme uhkusega kokku pannud ise. 


Et Animated Dreamsi fookuses on tänavu Jaapani indie-animatsioon, tuli otsus ka öödesse üht-teist sealtkandist otsida. Seksuaalsusest kubisev Jaapani kommertskultuur on kahtlemata rohkem või vähemal määral tuttav kõigile - meie Jaapani ööprogrammist tasub aga oodata hoopis  "vanakooli" indie-animat alates 60ndatest ning sekka ka eksperimentaalanimatsiooni. Samuti pigem seksuaalset huumorit läbi abstraktse prisma ja friikit bizarre'i kui eepilist romantikat: "Ööprogramm: Iha seks ja armastus" Jaapani osa hõlmab kõike seda, mis nende mõistete piirialadesse jääb. Segu toorest alateadvuse jõust ja vürtsikast nišši-huumorist aitavad teiste seas kokku keeta Yoju Kuri fimid "Love", "Animal Zoo" ja "Love of Kemeko" (1968), Niiya Naoyuki "Metempsychosis (Squid Festival)", Hirabayashi Isamu "Penis" ning Keiichi Tanaami "Fetish Doll".


Ööprogramm toob kinokraanile ka esimese Briti tele jaoks loodud animeeritud dokumentaalfilmi "Häda armastuse ja seksiga" (BBC Wonderland: The Trouble With Love and Sex, Inglismaa 2011). See liigutav ja humoorikas film viib vaataja suhtenõustaja kabinetti, kus kaks abielupaari ja üksildane vallaline mees räägivad (filmis kõnelevad tegelikud asjaosalised ise) oma nägemustest omavahelisest suhtest, voodiprobleemidest ning ajapikku närvesööva rutiiniga asendud nooruse armujoovastusest.  


Tagasi

Telli uudiskiri

Vali liitumiseks listid