Keita Kurosaka paneb ekraanil elama unistuste toidu

27.10.2011

"Midori-ko" (Jaapan 2010) on müstiline keskkonnateemaline ulmelugu 20 000-s sürreaalses ning imelises pildis. See on lugu noorest naisest, kelle elu muudab jäädavalt kummaline olevus.

Saabuva toidukriisi ootuses töötavad viis teadlast eesmärgiga luua unistuste toit - miski, mis oleks nii liha kui köögivili. Kõige lootusetumas olukorras tuleb neile appi tulesammas, mis vaid kord kümne tuhande aasta jooksul Maale saabub ning juhtumisi seda laborit läbib. Selle tohutu jõud loob unistuste toidu Midori-ko. Midori-ko aga ei kavatsegi lasta end ära süüa ning põgeneb laborist lennates.

"Midori-ko" autor Keita Kurosaka (sündinud 1956. aastal) on animaator ja Tokyo Musashino kunstiülikooli animatsiooni professor. Jaapani kunstilise animatsiooni žanris on Kurosaka vägagi prominenentne ning loonud teda jumaldava publiku. Oma töödes on katsetanud Kurosaka väga erinevaid tehnikaid, nende hulgas joonistamist, fotograafiat ja skulptuuri. "Midori-ko" on autori 10 aasta töö vili, mis valmis värviliste pliiatsitega joonistatuna.

Keira Kurosaka käe all on valminud mitmed videod, installatsioonid ja koomiksid. Tema filmid on linastunud näiteks Rotterdami, Berliini, Annecy ja Hiroshima filmifestivalidel.

Tagasi

Telli uudiskiri

Vali liitumiseks listid